A mesterképzésben (magister, master; rövidítve: MA, MSc) mesterfokozat és szakképzettség szerezhető. A mesterfokozat a második felsőfokú végzettségi szint. Mesterképzésre az vehető fel, aki legalább alapfokozatot és szakképzettséget, vagy ezzel egyenértékű főiskolai szintű végzettséget és szakképzettséget tanúsító oklevelet, illetve egyetemi szintű végzettséget vagy mesterfokozatot szerzett.
Új szakokkal bővül a képzési paletta a Kaposvári Campuson, mivel a Szent István Egyetem más Campusain korábban már akkreditált képzéseit kihelyezett képzésekként hirdetheti meg.
Új, népszerű szakokkal erősít a Szent István Egyetem Kaposvári Campus Gazdaságtudományi Kara. Az egyetemi integráció lehetőséget nyújt olyan kihelyezett képzések indítására, mint az országosan is rendkívül népszerű gazdálkodási és menedzsment szak. Emellett többek között informatikai képzési területtel is bővül az oktatási portfólió, de új mesterszakokra is jelentkezhetnek a felvételizők.
Képzés hossza
4 félév 120 ECTS kreditpont
A képzés célja
A képzés célja ellátásilánc menedzserek képzése, akik az integrált vállalati logisztikai menedzsment összefüggéseit átlátva képesek a vállalati logisztikai rendszer és a vállalatokat átfogó ellátási láncok irányítására. A szükséges elméleti tudás birtokában, illetve a modern gyakorlati megoldások ismeretében képesek a vállalaton belüli, illetve a vállalatok közötti logisztikai folyamatok tervezésére, elemzésére és fejlesztésére, illetve azok hatékony vezetésére.
Kompetenciák
Logisztikai folyamatok, illetve az ellátásilánc működésére ható meghatározó üzleti és technikai folyamatok ismerete, az ellátásilánc-menedzsment modern üzleti megoldásainak, eszköztárának használata, a vállalati versenyképességet támogató logisztikai fejlesztések és célkitűzések megfogalmazása.
Tantárgyak
Logisztikai rendszerek, ellátásilánc menedzsment, termelés- és szolgáltatásmenedzsment, szállítmányozás és külkereskedelmi ismeretek, készletgazdálkodási modellek, Logisztikai folyamatok
Karrierlehetőségek
Végzett hallgatók képesek az ellátási láncokhoz kapcsolódó, vállalatokon belüli és azokon átívelő logisztikai feladatok önálló megoldására, a logisztikaidöntések előkészítésére, irányítására, szervezésére. A diploma széles körben elfogadott közgazdasági képzés, amelyet a magas szintű nyelvi elvárások teljesítése esetén a munkaadók elismernek.
Tipikus betölthető munkakörök: Logisztikai vezető, ellátásilánc koordinátor, beszerzési vezető, szállítmányozási vezető, ellátási lánc elemző, keresletelemző.
Finanszírozás
A képzésre állami finanszírozási formában és költségtérítéses hallgatóként is lehet jelentkezni. Az önköltségi díj összege: 320.000 Ft / félév.
Képzési forma
A képzést nappali és levelező tagozaton is indítjuk.
Képzés hossza
4 félév 120 ECTS kreditpont
A képzés célja
A képzés célja olyan marketing szakemberek képzése, akik különböző üzleti és non-business szervezetekben, intézményekben és vállalkozásokban marketing tevékenységet látnak el. Megszerzett ismereteik révén alkalmasak a marketingstratégia kialakítására, annak megvalósítására. Nyelvtudásuk és a kommuniációs ismereteik révén nemzetközi csapatban is kiemelkedően teljesítenek.
Kompetenciák
Problémafelvetés, megalapozott koncepciók kidolgozása, problémamegoldás, projekt-szemláletű oktatás és feladatmegoldás, csapatmunka. Együttmködés termelő, kereskedelmi vállalatokkal és non-profit szervezetekkel. Angol nyelvű szakmai elődások, gyakorlatorientált képzési fókusz. Modern, szakmai igények alapján összeállított szakírányok választhatók marketing és kereskedelmi fókusszal.
Tantárgyak
Marketing menedzsment, Fogyasztói és vásárlói magatartás, integrált marketing-kommunikáció, Marketing PR, Pénzügyi kimutatások elemzése, Reklám- és versenyjog, vállalati- és intézményi stratégiák, Vezetés- és szervezetelmélet.
Karrierlehetőségek
Végzett hallgatók képesek az üzleti és a non-business szervezetek, intézmnyek marketing feladatainak önálló megoldására, a szakterületeknek megfelelő döntések előkészítésére, az egyes területek munkájának irányítására, szervezésére. A diploma széles körben elfogadott közgazdasági képzés, amelyet a magas szintű nyelvi elvárások teljesítése esetén a munkaadók elismernek, Önálló vállalkozóvá válást további start-up tanácsadással segítjük.
Finanszírozás
A képzésre állami finanszírozási formában és költségtérítéses hallgatóként is lehet jelentkezni.
Képzési forma
A képzést nappali és levelező tagozaton is indítjuk.
Képzés hossza
4 félév 120 ECTS kreditpont
A képzés célja
A képzés elvégzése után a hallgatók olyan magas szintű pénzügyi, közgazdaságtudományi műveltséggel rendelkező gazdasági szakemberekké válnak, akik képesek önálló, kreatív, közgazdász szemléletű gondolkodásra, a gazdaság pénzügyi folyamatainak irányítására és elemzésére makro- illetve mikro szinten egyaránt.
Kompetenciák
Az emelt szintű üzleti és módszertani ismereteknek, a tudatosan fejlesztett vezetői készségeknek és képességeknek birtokában a pénzügy mesterszakon végzettek alkalmassá válnak a hazai és a nemzetközi gazdasági élet különböző területein, az állami és magánszférában a pénzügyi feladatok ellátására, a pénzügyi szakirodalom feldolgozására és gazdagítására, valamint a PhD képzési programokhoz való csatlakozásra.
Tantárgyak
haladó módszertani ismeretek; közösségi gazdaságtan; haladó vállalati pénzügyek; haladó pénzügytan; befektetések; banküzemtan; adóelmélet és adópolitika; pénzügypolitika; pénzügyi intézményrendszer Magyarországon
Karrierlehetőségek
Az okleveles közgazdász pénzügy mesterszakon vezető pozíciót tölthet be banki, vállalati, befektetési vagy biztosítási szelktorban.
Finanszírozás
A képzésre állami finanszírozási formában és költségtérítéses hallgatóként is lehet jelentkezni. Az önköltségi díj összege: 350000 Ft/félév
Képzési forma
A képzést nappali tagozaton indítjuk.
Nappali tagozaton a duális képzési forma is elérhető.[bt_spoiler]
[bt_spoiler title="Regionális és környezeti gazdaságtan MSc"]
Képzés hossza
4 félév 120 ECTS kreditpont
A képzés célja
A képzés célja gazdasági szakemberek képzése, akik elméleti és módszertani ismereteik birtokában alkalmasak a társadalmi és természeti rendszerek közötti kölcsönhatások figyelembevételével a környezeti problémák társadalmi dimenzióinak feltárására, társadalmi, kulturális és ökológiai folyamatok gazdasági szempontú elemzésére. A gazdaság és társadalom tér dimenzióinak figyelembevételével globális és regionális fejlődés- és környezeti politikák, stratégiák és programok kidolgozásában való alkotó, innovatív közreműködésre, a gazdasági földrajz (economic geography), a regionális és a környezeti társadalomtudományok művelésére. Alkalmasak önálló elemző, tervező feladatok megoldására, csoportban történő munkavégzésre és irányításra, valamint a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos elemzések és kutatás végzésére az akadémiai, állami és magánszférában. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
Kompetenciák
A regionális és környezeti gazdaságtan mesterszak alkalmas a piacképes szaktudás megszerzésére és a hallgatók továbblépési lehetőségeinek megteremtésére. A mesterszak igényes elméleti alapjai és erőteljes gyakorlatorientáltsága biztosítja azt, hogy a végzett hallgatók a munkaerő-piacon való helytállás mellett a kutatási, fejlesztési programok kidolgozásában, végrehajtásában is kellő önállósággal részt tudjanak venni. Felkészít a doktori képzésbe történő belépésre.
Tantárgyak
Főbb tárgyak: környezetgazdaságtan, környezetmenedzsment és környezetpolitika, város- és ipari ökológia, regionális pénzügyek, pénzügypolitika, haladó vállalati pénzügyek, közösségi gazdaságtan, ökonometria, komplex térségfejlesztés, térségi gazdaságfejlesztés, regionális és környezeti elemzési módszer
Karrierlehetőségek
A regionális és környezeti gazdaságtan mesterszak végzettjei iránt tartós munkaerő-piaci igényeket jelez az EU-források igénybevételével és felhasználásával, a projektek menedzselésével, valamint ellenőrzésével kapcsolatos kormányzati, önkormányzati, térségi és vállalkozói feladatok sokasodása. A fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás előtérbe kerülése révén a környezetvédelem, és a környezetgazdálkodás intézményei részéről is hasonló szükségletek jelennek meg.
Finanszírozás
A képzésre állami finanszírozási formában és költségtérítéses hallgatóként is lehet jelentkezni. Az önköltségi díj összege: 350000 FT/félév
Képzési forma
A képzést nappali és levelező tagozaton is indítjuk.
Nappali tagozaton a duális képzési forma is elérhető.
Képzés hossza
4 félév 120 ECTS kreditpont
A képzés célja
A képzés célja a vállalkozások, valamint a közszféra szervezetei számára olyan közgazdászok képzése, akik megalapozott és integrált szakmai ismeretekkel rendelkeznek a menedzsment széles területén. Megszerzett tudásuk birtokában képesek elemezni, tervezni, irányítani a versenyszektor és a közszféra szervezeteinek munkafolyamatait. Képesek újonnan felmerülő problémákat felismerni, elemezni és megoldani, miközben az egyéni és szervezeti tanulás megismert formáit használják, valamint az innovációra és a kreatív gondolkodásra való képességeiket hasznosítják. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
Kompetenciák
problémafelismerés, -megfogalmazás és -megoldás, vezetés- és szervezéstudomány és gyakorlat korszerű irányzatai, nemzetközi/multikulturális környezetben hatékony munkavégzés, szervezetfejlesztési tudás
Tantárgyak
személyes vezetés, stratégiai emberi erőforrás menedzsment, vezetői készségfejlesztés, döntéselmélet és módszertan, pénzügy, szervezeti hírnévépítés, haladó vezetői számvitel
Karrierlehetőségek
vezetői munkakörök, szervezetfejlesztési tanácsadó, HR vezető, HR business partner, vezetési tanácsadó, vezető projektmenedzser
Finanszírozás
A képzésre állami finanszírozási formában és költségtérítéses hallgatóként is lehet jelentkezni.
Képzési forma
A képzést nappali és levelező tagozaton is indítjuk.
Képzés hossza
4 félév 120 ECTS kreditpont
A képzés célja
A képzés célja olyan vidékfejlesztő agrármérnökök képzése, akik megszerzett ismereteik birtokában az erőforrások optimális felhasználását biztosító termelő, elosztó és szabályozási, valamint a termeléssel, a szolgáltatásokkal összefüggő szervezési és irányítási folyamatokat felügyelik. Magyar és angol nyelven is hirdetett képzés.
Kompetenciák
Ismerik a vidékejlesztéshez kapcsolódó szakpolitikákat, eligazodnak a különböző kapcsolódó fejlesztési projektekben. Alkalmasak tervező-fejlesztő mérnöki, kutatói, illetve vezetői munkakörök betöltésére, projektmunkán csapatttagként és vezetőként dolgozni, valamint tanulmányaik doktori képzés keretében történő folytatására.
Tantárgyak
Helyi gazdaság- és vállalkozásfejlesztés, Regionális innováció gazdaságtana és menedzsmentje, Vidék- és agrárgazdaságtan, Hazai és uniós agrárpolitika, Környezetgazdaságtan és környezetpolitika, Regionális innováció gazdaságtana, EU regionális politikája és vidékfejlesztés, Élelmiszer lánc menedzsment.
Karrierlehetőségek
A mesterképzési szakon végzettek alkalmasak:
Finanszírozás
A képzésre állami finanszírozási formában és költségtérítéses hallgatóként is lehet jelentkezni. Az önköltségi díj összege: 350000 Ft/ félév
Képzési forma
A képzést nappali és levelező tagozaton is indítjuk. Nappali tagozaton a duális képzési forma is elérhető.
mesterképzés (MA) • nappali és levelező tagozat • 4 félév
Képzés célja
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik megfelelő tudással rendelkeznek a neveléstudomány művelése és alkalmazása területén. Képesek a köznevelésben és a felsőoktatásban, illetve az oktatásügyben kutatói és alkalmazói feladatokat ellátni, részt vállalni a rendszerszintű működtetés feladataiból, a kutatás és a fejlesztés terén feladatokat végezni, hazai és nemzetközi szakmai fórumokon a nevelésügy hazai eredményeit kommunikálni. Felkészültekké válnak a tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
A képzés törzsanyagának főbb ismeretkörei
Specializáció
Kora gyermekkori intervenció: a specializáció célja az iskoláskor előtti gyermekekkel foglalkozó szakemberek felkészültségének növelése a családpolitika, a családi életre nevelés, a kisgyermekek napközbeni ellátása és a kora gyermekkori intervencióban érintett szakemberek együttműködése területén. Kiemelten hangsúlyos a családdal kapcsolatos szemlélet formálása, a családi szféra társadalmi jelentőségének és prevencióban betöltött szerepének tudatosítása, továbbá a családok támogatása a családtámogatási és gyermeknevelést segítő lehetőségekről. Cél, hogy minél korábbi életkorban felismerjék az eltérő, megkésett fejlődést, tudják hová kell a gyermeket irányítani, megismerjék a különböző szakterületekhez tartozó kora gyermekkori intervencióval foglalkozó szakemberek intézményen belüli és ágazatközi kooperációban történő együttműködését, az interdiszciplináris team tevékenységét, a szabályozott továbbküldési utakat, képesek legyenek a szülőkkel és az intervencióban érintett minden szereplővel hatékonyan kommunikálni.
A specializáció ismeretkörei:
Fenntarthatóságra nevelés: A fenntarthatóság problémaköre korunk egyik legnagyobb kihívása. Az emberi társadalomban alapvető szemléletmód váltást kell elérni, méghozzá a belátható jövőben. Ennek a munkának fontos szereplői a pedagógusok. A specializáció célja, hogy a közoktatásban dolgozó szakemberek természet- és környezetvédelemmel kapcsolatos ismeretei a mai kor kihívásainak megfelelőek legyenek. Nem csupán a környezetismeret, biológia, földrajz tárgykörökben dolgozó pedagógusoknak van szükségük a fenntarthatósággal kapcsolatos információkra, mivel a szemléletváltozásra az élet minden területén szükség van. A specializáció az érdeklődőket megismerteti az ökológia, a természetvédelem elméleti alapjaival, a felelős állattartás pedagógiai hátterével, a természeti környezet bemutatásának módszereivel, a fenntarthatóság tudományos alapjaival, valamint a természettudományos kutatás módszertanával.
A specializáció ismeretkörei:
Olvasáspedagógia: A specializáció célja, hogy segítséget nyújtson mindenféle életkorú gyermek olvasóvá nevelésében, hogy ismereteket adjon azzal kapcsolatban, mely tényezők és hogyan befolyásolják az olvasóvá válás folyamatát. Emellett különös figyelmet fordítunk a szövegértés-fejlesztés lehetőségeire, az olvasási stratégiák tanításától azok tudatos használatáig.
A specializáció keretein belül foglalkozunk az olvasásszociológiai kutatások eredményeivel, azok tanulságaival, olvasáspedagógiai vizsgálatokkal, illetve az olvasáskutatás egyéb területeivel (például szemkamerás kutatásokkal). Külön kurzus témája a mesepedagógia és a biblioterápia.
A specializáció ismeretkörei:
Elhelyezkedési lehetőségek
A tudás széleskörűen alkalmazható, a munkaerőpiacon kiválóan értékesíthető, különös tekintettel az iskolarendszerű és az iskolarendszeren kívüli nevelési és oktatási feladatok szervezésére, továbbá oktatási intézményekben, főhatóságok, önkormányzatok, szakmai szolgáltatók szakapparátusában, illetve oktatási, kutatási vállalkozásokban, a felsőoktatásban, tudományos intézetekben. A képzésben szakképzettséget szerző hallgatók szakértelmükkel – tanulmányaik irányultságától függően – képesek lesznek pedagógiai innovációra és kutatásra a pedagógiai elmélet és a pedagógiai gyakorlat sokféle területén. A szak elvégzését követően lehetőség van a neveléstudományi doktori tanulmányok elkezdésére.
A szakra való belépés feltételei
A bemenethez teljes kreditérték beszámításával figyelembe vehető alapszakok: a pedagógia, az andragógia, a közösségszervező, a szociálpedagógia, a pszichológia, a konduktor, a tanító, az óvodapedagógus, a gyógypedagógus és a csecsemő- és kisgyermeknevelő alapképzési szak.
A bemenethez feltételekkel elfogadott alapszakok: meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.
Felvételi információk
Felvételi követelmény: felvételi elbeszélgetés.
A felvételi elbeszélgetésen a bizottság a jelentkező eddigi munkájáról, szakmai érdeklődéséről, motivációjáról és az ezekhez kapcsolódó tevékenységéről tájékozódik.
Maximálisan szerezhető pontok száma: 100, ami a következőképpen tevődik össze.
Felvételi pontok:
A jogszabályi előírásoknak megfelelő hallgatók számára állami finanszírozású képzésre is lehetőség van.
Költségtérítéses finanszírozási formában levelező munkarend esetén a költségtérítés összege: 325 000 Ft/félév
Elérhetőségek:
Oktatásszervezési Csoport
82/505-901
A kétéves tanulmányok alatt a program egy összetett és korszerű rendszerben oktatja hallgatóit és segíti őket művészeti törekvéseik kiteljesítésében.
A program célja egy olyan műhely és alkotói közösség létrehozása, amelyben a hallgatók megismerik a kor jelentősebb irányzatait, az audióvizuális műfajok alkotói felhasználását, alakításának lehetőségeit, a médiaművészeti és fotográfiai szcéna struktúráját és működését. Egy olyan interaktív oktatási modell, tudásalap és alkotói műhely, amely segítséget nyújt a hallgatók számára interdiszciplináris tudás megszerzésére és az alkotói ambíciók megvalósítására, valamint lehetőség az oktatói, előadói munka vállalásához hazai és külföldi felsőfokú intézményekben. A képzés a doktori iskolában való részvételre is felkészít.
A képzés során a hallgatók magas szintű technológiai, technikai, gazdasági és jogi ismereteket is szereznek. A képzés elsődleges feladata a kötelező feladatok elvégzése. A megvalósítandó programok mellett – a szükséges elméleti ismeretek megszerzése után, – a hallgatók önálló alkotói projektjének segítése és megvalósítása, valamint a sikeres diploma megszerzése.
Az Egyetem folyamatosan bővülő nemzetközi kapcsolatai révén igyekszik hallgatóit bekapcsolni a nemzetközi vérkeringésbe kiállítások, megjelenések szervezésével, külföldi vendégelőadók meghívásával.
A képzés során a hallgatók megismerik:
Mindezek hozzásegítik a hallgatókat:
A képzésben részt vevő oktatók:
Szatmári Gergely
Gyenis Tibor
Pecsics Mária
Baki Péter
Olyan hallgatók jelentkezését várjuk, akik:
A képzésre felvételt nyerhet, aki megfelelő BA végzettséggel rendelkezik.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Ennek eredményessége esetén az erről szóló kreditelismerési határozatot a felvételi eljárás során kell benyújtani. A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Munkarend: Nappali
Fin. forma: Állami ösztöndíjas / Önköltséges
Képzési idő (félév): 4
Költségtérítéses finanszírozási forma esetén a költségtérítés összege:
500 000 Ft/félév
Képzési terület/szakmacsoport:
Művészet
A mesterképzésbe történő belépés feltételei:
Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a fotográfia alapképzési szak.
Figyelembe vehetők továbbá azok az alap- vagy mesterfokozatot adó szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.
A hallgatónak a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek – felsőoktatási törvényben meghatározott – összevetése alapján legalább 60 kredittel kell rendelkeznie a korábbi tanulmányai szerint az alábbi ismeretkörökből: fotográfia tervezési feladatok, fotográfiatörténeti ismeretek, stúdió és digitális gyakorlati ismeretek, speciális fotográfiai ismeretek, vizuális stúdiumok, médiatechnikai ismeretek, számítástechnikai ismeretek.
A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a felsorolt ismeretkörökből legalább 30 kredittel rendelkezzen. A hiányzó, legfeljebb 30 kreditet a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül, a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni.
A hiányzó ismeretek pótlására, a felzárkózásra és ismételésre az alábbi tárgyakban biztosítunk lehetőséget csoportos, akár egyéni feladatok, foglalkozások keretében: tervezés, kutatás, kontextus; stúdiógyakorlat és digitális stúdiumok; kiemelt fotográfiai stúdiumok; fotóesztétika.
Felvételi vizsgatárgyak:
Gyakorlati (Gy) vizsga
Képzés célja:
A képzés célja fotográfusok képzése, akik naprakész vizuális, fotóelméleti, kultúrtörténeti és mediális ismereteik birtokában képesek hosszú távú önálló művészi, alkotói és kutatói életpálya felépítésére, a folyamatos alkotói megújulásra, megőrizve a kritikus szemléletet a média alkalmazásának terén. Képesek fotográfiai projektek kidolgozására, tervezésére és lebonyolítására önállóan vagy társművészetek képviselőivel való együttműködésben, felkészültek szakmai tudásuk átadására, továbbá annak nemzetközi kontextusban történő képviselésére és alkalmazására. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
Főbb tárgyak:
stúdiógyakorlat és digitális stúdiumok; kortárs fotográfia; médiaprodukciós ismeretek; önálló fotóprojekt tervezés; audio-vizuális médiumok; kortárs művészettörténet; fotóesztétika.
Az oklevélben/bizonyítványban szereplő szakképzettség megnevezése:
okleveles fotográfustervező művész
FELVÉTELI INFORMÁCIÓK A 2021-22 TANÉVRE
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A Fotográfia MA szak gyakorlati vizsgájának előfeltétele egy önéletrajz, motivációs levél, az indexmásolat (elektronikus leckekönyvi kivonat), valamint a szakmai munkásságot bemutató portfólió benyújtása elektronikus úton.
Az elektronikusan beadandó anyagok elküldése: 2021. június 08-14.
A gyakorlati vizsga ideje és helye: 2021. június 24. 10.00 óra
A gyakorlati vizsga helye: Szent István Egyetem Kaposvári Campus Rippl-Rónai Művészeti Kar - 7400 Kaposvár, Bajcsy-Zsilinszky utca 10.
ELŐFELTÉTEL
A felvételi eljárás gyakorlati vizsgáját megelőzően a jelentkező elektronikusan elküldi a pályázati anyagát 2021. június 08-14. éjfél (CET) között a kef [PONT] felveteli [KUKAC] gmail [PONT] com e-mail címre.
A pályázati anyag tartalma:
beadandó egy önéletrajz, egy motivációs esszé az alkotói célok megjelölésével, a jelölt leckekönyvének elektronikus kivonata, valamint a szakmai munkásságot bemutató portfólió elektronikus változata.
GYAKORLATI VIZSGA
A gyakorlati vizsga egy szakaszból áll. Időpontja: 2021. június 24. 10.00 óra
A gyakorlati vizsga egy személyes beszélgetésből áll a jelentkezővel, amelynek során bemutatásra kerül a jelentkező portfóliójának nyomtatott változata.
A portfólió összeállításával kapcsolatban nincsenek speciális tartalmi és formai követelmények.
A szakmai jártasság előnyt jelent az elbírálásban.
A jelentkezők az alábbiakat hozzák magukkal a gyakorlati felvételi vizsgára: nyomtatott portfólió.
PONTSZÁMÍTÁS
Felvételi pontok:
- gyakorlati vizsga: 99 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 1 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 1 pont
- fogyatékosság: 1 pont
- gyermekgondozás: 1 pont
- hátrányos helyzet: 1 pont
vagy: szakmai jártasság: 1 pont.
Elérhetőségek:
Oktatásszervezési Csoport
82/505-901
Új mesterszak indul a Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusán. Az Ellátásilánc-menedzsment mesterképzésen végzett hallgatók szinte azonnal munkát találnak, kezdő bruttó fizetésük pedig mintegy félmillió forint.
Molik Mária
06 82/505-800 / 2655 mellék
molik [PONT] maria [KUKAC] szie [PONT] hu
Gelencsér Tímea
06 82/505-800 / 1733 mellék
gelencser [PONT] timea [KUKAC] szie [PONT] hu
AKK – Dr. Áprily Szilvia
06 82/505-828
aprily [PONT] szilvia [KUKAC] szie [PONT] hu
GTKK – Horváthné Dr. Kovács Bernadett
06 82/505-800 / 3500 mellék
horvathne [PONT] kovacs [PONT] bernadett [KUKAC] szie [PONT] hu
PK – Bencéné Dr. Fekete Anikó Andrea
06 82/505-810
bencene [PONT] fekete [PONT] aniko [PONT] andrea [KUKAC] szie [PONT] hu
RRMK – Hetesi Anita
06 82/505-800 / 4001 mellék
hetesi [PONT] anita [KUKAC] szie [PONT] hu
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.